Pingować Google czy nie pingować? Czy pingowanie szkodzi?

Na forum Google dla Webmasterów ostatnimi czasy pojawiały się pytania o pingowanie. Webmasterzy zaniepokojeni spadkami podejrzewali nadmierne pingowanie ich stron w Google przez konkurencję.

Jak widać, mityczna konkurencja jest nadal dla bardzo wielu webmasterów niezwykle wygodnym i najprostszym wytłumaczeniem na wszelkie nawet najmniejsze spadki pozycji.

Mit o pingowaniu prawdopodobnie powstaje z niezrozumienia wskazówek dla webmasterów, gdzie istnieje zapis ostrzegający przed wysyłaniem automatycznych zapytań do Google. Zapis ten nie odnosi się do pingowania.

Konkurencja może obniżyć pozycje strony przez pingowanie?

Nie, konkurencja nie może zaszkodzić cudzej stronie przez jej pingowanie. Nie możesz zaszkodzić w ten sposób swojej witrynie.

Czy i jak często pingować Google?

John Mueller napisał na forum dla webmasterów:

Sure, feel free to ping us when you have new or updated content!

Many CMS (including WordPress) also have a Sitemap generator either built-in or available as a plugin / extension. Those Sitemap generators will often also ping Google when you have changed or added content, making it easy for us to crawl and index that content as soon as possible once it’s up. Google won’t be upset if you ping too frequently (but doing so without changes on your site doesn’t make sense either), so ping away!

Można śmiało pingować Google, kiedy tylko chcemy poinformować o aktualizacjach lub nowej treści.

Google nie będzie “zmartwione” jeżeli będziesz wysyłać pingi bardzo często, ale najlepiej jest to robić w momencie pojawienia się nowych treści. W przeciwnym wypadku częste pingowanie Google jest po prostu bez sensu.

Comments
    • Jeżeli korzysta się z tego zgodnie z przeznaczeniem to nie powinno być żadnych blokad IP. Ile pingów dziennie wysyłają np. popularne platformy hostujące blogi i mikroblogi? Może to być liczba zbliżona do tej co podałeś lub znacznie większa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *